Verrasztó Dávid Európa-bajnok lett 400 méter vegyesen

Zárónapja van a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokságban, ennek megfelelően csak úgy záporoznak a döntők eredményei, nem győzzük kapkodni a fejünket:

• a legjobb hír, hogy Verrasztó Dávid, aki címvédőként kezdett neki a futamának, Európa-bajnok lett 400 méter vegyesen,
  • Késely Ajna ezüstérmet szerzett 400 méter gyorson, a 16 éves magyar versenyző 4:03.57 junior Európa-csúccsal csapott célba,

• aztán Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton, a 23 éves magyar versenyző 2:07.43 perces egyéni csúccsal csapott célba, a számot az olasz Margherita Panziera nyerte (2:06.18 perc), aki Egerszegi Krisztina 1991 óta fennálló Európa-bajnoki rekordját (2:06.62 perc) adta át a múltnak,
  • és Milák Kristóf a negyedik, Cseh László címvédőként a nyolcadik helyen végzett 100 méter pillangón, 18 éves Milák – aki 200-on győzött, tavaly a vb-n ezüstérmes volt ezen a távon – 51.51 másodperces idővel csapott célba, míg a 32 esztendős Cseh 51.84-gyel érintette a falat, a számot nagy meglepetésre az 1-es pályán úszó olasz Piero Codia nyerte a 8-ason haladó francia Mehdy Metella, valamint a brit James Guy előtt.

Cseh László 14-szeres Európa-bajnokként indult neki a kontinensviadalnak, amelyek történetében ő a legeredményesebb versenyző. Az egyik legnagyobb magyar úszónak ezzel a versennyel hatalmas sorozata fejeződött be, ugyanis Cseh László a 2003-as montreali világbajnokság óta minden egyes nagymedencés világversenyen a dobogóra állhatott. (MTI)