Foci-vb ez volt, ez lesz: ez már Európa-bajnokság!

A francia és a belga válogatott is továbbment, ráadásul mindkét gárda játékában vannak még tartalékok.

A nap gólja

Renatu Augusto remek gólt fejelt Belgiumnak, ahogy Varane is Uruguaynak, mégis De Bruyne vitte a prímet. A belgák támadó középpályása csapatához hasonlóan főleg az első félidőben remekelt, ő lett végül a meccs embere, no meg remek lövéssel duplázta meg csapata előnyét.

World Cup on Twitter

A nap hibája

Fernando Muslera 32 esztendős, 103-szoros válogatott, volt a Lazio kapusa, hét éve a Galatasaray profija, a negyeddöntőig 12 kapura lövésből 11-et hárított. Ehhez képest a második félidőben gyermeteg hibát vétett. Ahogy a BL-döntőben a liverpooli Karius, most ő védett egy távoli, erős, de középre menő lövést. Persze, szitált a labda, de akkor is, egy ilyen rutinos kapustól megdöbbentő volt ez a hiba, amellyel ráadásul végleg eldőlt a találkozó. Addig sem volt túl sok esélye a Cavanit nélkülöző Uruguaynak, 0–2 után viszont tényleg nem marad kérdés a győztest illetően.

Çok Sevdik🇭🇺🇹🇷 on Twitter

A nap műsora

Kylian Mbappé eddig az erőtől duzzadó játékával hívta fel magára a figyelmet, most viszont megmutatta, hogy a színházat illetően sokat tanult PSG-s csapattársától Neymartól. A második félidőben úgy sétált el Rodriguez mellett, hogy egy lépéssel később már úgy terült el, mintha ellenfele kiütötte volna, majd amikor Godin lehajolt hozzá, hogy szóban megfegyelmezze, akkor újabb műsor következett, szinte bár aggódtunk a fiatal támadó egészségéért. Persze kutya baja sem volt, viszont ő is túlzásba vitte a színészkedést. Teljesen felesleges volt.

Tellement ils ont le seum ils tapent mais ptdr il font pitié @k.mbappe29 #kylianmbappe #mbappe #psg #football #equipedefrance #coupedumonde2018 #worldcuprussia

217 Likes, 26 Comments – Juliette💜 (@mbappe.fane) on Instagram: “Tellement ils ont le seum ils tapent mais ptdr il font pitié @k.mbappe29 #kylianmbappe #mbappe…”

A nap legfájdalmasabb pillanata

0–2 után már szemernyi kétség sem volt afelől, hogy Franciaország nyeri meg a mérkőzést. Uruguay játékosai előbb keménykedtek egy kicsit, majd próbálkoztak a támadásokkal, de a lelkük mélyén már érezték, hogy ez a hajó elment. A hatalmas feszültség Gimenezt viselte meg a legjobban, aki az utolsó percekben már sírva állt be a sorfalba.

Ed | DAFT PUNK RYO #TeamLyon on Twitter

Watching Gimenez already cry at the last minutes of Uruguay x France made me feel sad, damn.

A nap felismerése

Belgium tényleg bivalyerős. És tényleg aranyesélyes. Az első félidőben hatalmasat játszott az európai együttes, amelynek kapitánya, Roberto Martinez feltolta a támadósorba De Bruynet, akivel a brazilok nem tudtak mit kezdeni, a második félidőben meg javarészt jól védekezett a gárda. Érdekesség, Belgium úgy jár öt győzelemnél és úgy jutott be az elődöntőbe, hogy még mindig nem volt olyan mérkőzés, amelyen az elsőtől az utolsó percig jól játszott volna a gárda.

fotó: AFP/Europress

A nap hiányzói

Nem volt még olyan világbajnokság a történelem során, ahol a brazil, német, argentin hármasból egyik se jutott volna be a négy közé – most ez megtörtént. Ráadásul az elődöntős maximum két világbajnoki (és összesen két világbajnoki cím) szerepelhet, de csak akkor, ha az angolok legyőzik a svédeket.

A nap orosz szava

Европа – Európa

A szombati negyeddöntőktől függetlenül eldőlt, hogy csak európai csapat szerepel majd a legjobb négy között, ez pedig mindössze ötödször fordul elő.

A nap videója

Mivel a Waka waka volt az előző vb-himnusz, Pitbullnak nem volt nehéz dolga, ha felül akarta múlni Shakira idegesítően sokat játszott dalát. A kubai származású amerikai rapper pedig készített totálisan megúszós dalt, ami jobb, mint a Waka waka, helyenként még fülbemászó is, de azért nem ér vb-aranyat. Ahogy a brazil válogatott sem, így az előző brazíliai világbajnokság dalával búcsúzunk Neymaréktól.

We Are One (Ole Ola) [The Official 2014 FIFA World Cup Song] (Olodum Mix)

Download the new album “Globalization” featuring “Wild Wild Love”, “We Are One”, “Fireball” & More on iTunes: http://smarturl.it/Globalization?IQid=yt Stream “We Are One” on Spotify: http://smarturl.it/GlobalizationSp?IQId=yt Also available on the One Love, One Rhythm: The Official 2014 FIFA World Cup™ Album. Buy the Album: http://smarturl.it/FWCalbum?Iqid=yt Music video by Pitbull feat.

Fontos gondolatok, amelyekkel szinte bármilyen társaságban úgy tűnhet, hogy láttad és értetted a pénteki meccseket

Európa futballban és taktikában is felülmúlta Dél-Amerikát. A francia válogatott abból a szempontból átvette Uruguay szerepét, hogy tökéletesen védekezett, sztárcsatárai közül ezúttal Griezmann volt eredményes, sőt a középhátvéd Varane is betalált, noha ez inkább Uruguay erőssége volt eddig. Cavani nagyon hiányzott az együttesből. Este aztán jött Belgium és az első félidőben erődemonstrációt tartott, gyakorlatilag lefutballozta a brazil válogatottat, a Hazard, Lukaku, De Bruyne hármas remekül támadott, a többiek pedig megoldották a védekezést. Ezzel a belga csapattal a franciáknak is meggyűlik majd a bajuk.

Ezért nézd meg a mai mérkőzéseket

1. Svédország–Anglia (16:00)

Küzdelem lesz, semmi más. A svédek eddig sem akartak szépen játszani, tudják a határaikat, amire viszont képesek, azt gyakorlatilag hiba nélkül hajtják végre: betonkemény védekezés, egy-két gyors ellentámadással, de végig fő a biztonság. Az angol válogatott(at vezető Southagate kapitány) belátta, hogy nem kell szépen játszani, a szakember elfogadta együttese korlátait, viszont remek csapatot épített, és ha Harry Kane-nak olyan napja van – eddig többnyire olyan volt –, akkor eldöntheti a mérkőzést.

1. Oroszország–Horvátország (20:00)

Kiejtettük mi már az oroszokat a csoportból, majd a spanyolok elleni meccs előtt is, szóval most már nem merünk semmit írni, bár tény, a horvátok esélyesebbek, mint a házigazda együttes. Luka Modric és társai remek formában vannak, erős csapatot alkotnak, és arra készülnek, hogy megismétlik az 1998-as együttes elődöntőjét. Hacsak a hihetetlen orosz menetelés nem folytatódik.

Borítókép: AFP/Europress