Tisztelt Olvasók! A zoom.hu internetes híroldal 2018. december 21-én megszűnt. A domain a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül és az egyes írások nem kommentelhetőek. - STRAT-POL Kft.

Nesze neked csodamez

Végig kontroll alatt tartotta a horvát válogatott a Nigériával vívott mérkőzést, amelyet 2–0-ra nyert meg.

És még mindig nincs vége! A szombati meccsdömping negyedik felvonása a Horvátország–Nigéria találkozó volt, amelyen hamar kiderült, hiába van szupermenő mezük a nigériaiaknak és hiába rendeltek belőle 24 óra alatt hárommillió darabot, attól még a csapat csak közepes futballra képes. Ezen pedig az sem segít, hogy az internet tele van remek fotókkal, ahol boldog-boldogtalan pózol a zöld ruhadarabban.

😠😠 You wait all day for this shirt and they wear the away 😡😡 #nga #cronga #nigeria #worldcup

2,790 Likes, 35 Comments – Classic Football Shirts (@classicfootballshirts) on Instagram: “😠😠 You wait all day for this shirt and they wear the away 😡😡 #nga #cronga #nigeria #worldcup”

Azonban az Instagramon nem lehet ám meccset nyerni, a pályán viszont a horvátok voltak a jobbak. Zlatko Dalic együttese remekül szűkítette a területet, agresszívan letámadta a nigériai játékosokat, a két védekező középpályás, a Barcelonában szereplő Rakitic és a Real Madridban játszó Modric pedig fazont adott a gárda játékának.

A 33. percben aztán a vezetést is megszerezte a horvát csapat, előbb Rebic (csúsztatás), aztán Mandzukic (előrevetődve) fejelt bele a labdába, a gólhoz viszont a nigériai Etobo is kellett, hiszen az ő lábáról került a labda a kapuba.

Goal!!! Croatia vs Nigeria 1:0 #cronga #russia2018

12 Likes, 4 Comments – Alex Tumanov (@viper_z) on Instagram: “Goal!!! Croatia vs Nigeria 1:0 #cronga #russia2018”

A második félidő pedig még határozottabban bizonyította, hogy Nigériának sokkal jobb a meze, mint a csapat tudása, hiába vettek vissza egy kicsit a horvátok és játszottak türelmesebben, illetve kivárásra, az afrikai együttes így se nagyon tudott veszélyeztetni. Az összecsapás a 71. percben dőlt el végleg, amikor Luka Modric értékesítette a Mandzukic lerántásáért megítélt büntetőt.

UTTFootball on Twitter

A maradék szűk húsz percet is le kellett még játszani, ami pont olyan is volt, mint amikor már mindkét csapat tudja, mi lesz a vége, no meg azzal is tisztában van, hogy a folytatásra is kell az erő. A végén még Nigéria hajrázott egy kicsit a szépítő gólért, ami azonban nem jött össze, így horvát sikerrel ért véget a szombati vb-maraton.

fotó: AFP/Europress

Megérte megnézni?

Negyedikre nem annyira, egyébként ha valaki nem telitődött a nap korábbi szakaszában a meccsekkel, akkor korrekt kis találkozót láthatott, ami főleg a horvátok magas szintű teljesítményének volt köszönhető. Tökéletes volt egy baráti összejövetel mellé.