Kolumbia 0 0 0 0 0 0 0
Japán 0 0 0 0 0 0 0
Lengyelország 0 0 0 0 0 0 0
Szenegál 0 0 0 0 0 0 0

Saját szurkolói is gyűlölték, most imába foglalják a nevét – BL-döntős a Madrid, videóval

Sorozatban harmadszor finalista az elitsorozatban a Real Madrid, amely a remekül futballozó Bayern Münchent gyűrte le a Bajnokok Ligája gigapárharcában.

A nyitómeccs 1-2-je után a madridi randevú első félidejében a Bayern dominált, amely Kimmich révén a 3. percben vezetést szerzett; a németek jobbhátvédje Sergio Ramos rossz felszabadítása után lőtt lesipuskásként a hálóba. Kisvártatva egyenlített a Madrid: Marcelo pontos beadását a szezonban kontraformát mutató, a madridi szurkolók által is erősen kikezdett Benzema fejelte a hálóba. A következő gól a második félidő elején esett, szintén a francia csatár révén, habár helyesebb úgy fogalmazni: Ulreich hibájából. A kapus egy hazagurított labdánál ügyetlenkedett cirkuszi módon, Benzema pedig köszönte a lehetőséget.

A Bayern végig jobb volt; több helyzete volt, mint vendéglátójának, 11-es gyanús szituációból is többet szenvedett el, de nem tudta áterőltetni akaratát a Bajnokok Ligája-specialistán: az ex-madridista James Rodriguez egyenlítő gólja a továbbjutáshoz nem volt elég a fölöttébb hatékonyan, korántsem mellesleg szerencsésen futballozó Real ellen (2-2, az összesítésben: 4-3). A mérkőzés összefoglalója itt:

A Real Madrid – ismét történelmet írva – sorozatban harmadszor döntős (2016-ban és 2017-ben egyaránt győzött), ellenfele a május 26-i, kijevi döntőben AS Roma–Liverpool párharc győztese lesz. az olasz csapat szerda 20.45-től háromgólos hátrányból fogadja amgol vetélytársát (ez első meccsről itt olvashat).

Borítókép: Karim Benzema első gólja a madridi BL-elődöntőn. Forrás: RealMadrid.com