Tisztelt Olvasók! A zoom.hu internetes híroldal 2018. december 21-én megszűnt. A domain a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül és az egyes írások nem kommentelhetőek. - STRAT-POL Kft.

Hosszú Katinka ismét Európa-bajnok lett

Hosszú Katinka címvédőként megnyerte a 400 vegyest a Koppenhágában zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. Bár Mireia Belmonte világcsúcsát nem tudta megdönteni, így is hatalmas fölénnyel végzett az élen, és a 11. aranyérmét szerezte a rövid pályás Eb-k történelmében.

„Nagyon boldog vagyok, a többit száz hát után, oké?”

– „értékelt” Katinka az M4 Sportnak.

Kapás Boglárka ugyanebben a számban a hetedik helyen végzett.

A férfi 400 vegyesen Bernek Péter esélyesként indult (a legjobb idővel jutott a döntőbe), de a táv fele után az orosz Alekszandr Krasznyih megelőzte, és a verseny végéig maga mögött is tartotta a magyar úszót, aki így ezüstérmes lett.

„Nem úsztam rosszul, de ebben az évben inkább a vegyesre koncentrálok. Talán a technika még hiányzik ebből a gyorsból, de egyáltalán nem vagyok csalódott. Érmet szerettem volna nyerni, ez sikerült.”

– értékelt Bernek szintén az M4 Sportnak.